TOP 10 TED-виступів для IT-фахівців

Конференції TED – це проект, присвячений “Ідеям, гідним поширення” (Ideas Worth Spreading). Перша конференція TED відбулася у 1984 році та об’єднала людей із трьох світів: Технології, Розваги, Дизайн.

З того часу зміст конференцій суттєво розширився, і зараз TED – це проект про ідеї та життєві історії, де глядачі можуть почути ідеї різних фахівців (вчених, мислителів, зірок, ораторів), які пов’язані глибоким розумінням устрою світу та надією змінити наше спільне майбутнє до найкращому.

Команда Web Academy зібрала для Вас 10 найбільших надихаючих TED-виступів у сфері IT, які має подивитися кожен. Впевнені, вони стануть для Вас корисним інформативним дозвіллям і як бонус – допоможуть підтягнути свою англійську 😉

Томас Суарез: 12-річний розробник додатків

Більшість 12-річних дітей люблять грати у відеоігри, а Томас Суарез навчився створювати їх. Після створення програм на iPhone, він використовує свої навички, щоб допомогти іншим дітям стати такими ж розробниками і надихнути деяких дорослих для старту свого шляху в iOS-розробці.

Лоррі Фейт Кранор: Що не так з вашим паролем?

Лоррі Фейт Кранор вивчила тисячі реальних паролів, щоб з’ясувати дивовижні, дуже поширені помилки, які користувачі і навіть захищені сайти роблять для забезпечення безпеки користувачів. Які помилки ми всі робимо, коли сайт просить нас придумати пароль, і чому нас легко зламати – розповість Лоррі.

Нік Бором: Що трапляється, коли наші комп’ютери стають розумнішими за нас?

Штучний інтелект стає розумнішим не щодня, а щогодини. Дослідження показують, що протягом цього століття ШІ може стати таким ж «розумним», як і людина. Нік Бором каже: «AI обжене нас. Машинний інтелект – останній винахід, який людству колись доведеться створити». Філософ і технолог, Бостром просить нас добре подумати про світ, керований машинами, що думають. Адже це той світ, який ми зараз створюємо. Чи будуть розумні машини допомагати людству і нашим цінностям чи в них будуть свої цінності?

Неха Нарула: Майбутнє грошей

Дослідниця цифрової валюти Неха Нарула допомагає перевизначити майбутнє грошей, досліджуючи криптотерміни. А також у своїй лекції на TED пояснює, як цифрові валюти вже перетворюють наш світ.

Кевін Славін: Як алгоритми формують наш світ

Кевін Славін стверджує, що ми живемо у світі, побудованому і все більшою мірою керованому алгоритмами. У цьому виступі на TEDGlobal він демонструє, як складні комп’ютерні програми визначають тактики шпигунства, ціни акцій, сценарії фільмів, і архітектуру. Він попереджає, що ми пишемо код, який не можемо зрозуміти, та з наслідками, які не можемо контролювати.

Рейчел Ботсман: Ми перестали довіряти інституціям та почали довіряти незнайомцям

Щось глибоко змінює нашу концепцію довіри, каже Рейчел Ботсман. Раніше ми довіряли таким інститутам, як уряди та банки, сьогодні ж – ми все частіше покладаємося такі платформи, як Airbnb, Uber і довіряємо таким технологіям, як блокчейн. Ця нова “ера довіри” може зробити суспільство прозорішим, справедливішим і підзвітним – у разі, якщо ми всі правильно зробимо. А кому ви довіряєте?

Лінус Торвальдс: Розум, який створив Linux

Лінус Торвальдс двічі змінив технології — вперше з ядром Linux, яке сприяло розвитку Інтернету, а потім із Git, системою керування вихідним кодом, яка використовується розробниками у всьому світі. В інтерв’ю з куратором TED Крісом Андерсеном Лінус із відкритістю говорить про власні риси характеру, які сформували його філософію щодо роботи, інженерів та життя. “Я не візіонер, я інженер”, – каже Торвальдс.

Білл Гросс: Єдина причина, чому стартапи процвітають

Білл Гросс заснував і підтримав безліч стартапів. Якось йому стало цікаво, чому ж деякі досягли успіху, а інші чудові ідеї прогоріли. Він зібрав дані сотень компаній, історії невдалих проектів різних людей і оцінив кожен стартап за п’ятьма ключовими факторами. І знайшов одну особливість, яка вирізняється серед решти. Цей фактор здивував навіть його – бувалого стартапера.

Міша Глені: Наймайте хакерів!

Поки весь технологічний світ будує кіберстіни, щоб захиститися від нескінченних атак хакерів, Міша пропонує перетворити ворогів на друзів. Він радить зробити хакерів своїми соратниками. І в цьому є логіка: кількість загроз зменшиться, а безпека зросте! Привіт серіалу “Містер Робот”.

Мітч Рєзнік: Давайте вчити дітей програмувати

“Програмування не повинно бути тільки для комп’ютерних розумників, воно має бути для всіх,” – стверджує Мітч Резнік, професор Лабораторії Медіа Массачусетського Технологічного інституту. Спойлер: Мітч за 16 хвилин переконає Вас, що програмування для дітей – це не забава та не гра у дорослих, а чудовий інструмент для психологічного та інтелектуального розвитку. І ми з ним солідарні 🙂