Випускники курсу «QA з нуля» про свій шлях до нової професії

Курс по QA — популярний напрям у Web Academy. Під наставництвом тренера Сергія Христича, Senior QA Engineer в SoftServe, студенти не просто проходять теорію. Вони здобувають цінні навички створення документації, роботи із тестувальним софтом та тестування різних видів продуктів. Вчаться різним методам тестування та закладають основи для подальшого розвитку за рахунок таких тем, як: основи клієнт-серверної взаємодії, робота з базами даних, основи SQL та Web верстки, автоматизація тестування, робота з репозиторіями та метрики тестування.

Таким чином ми створили насичений та цікавий шлях, протягом якого можна навчитися професії QA інженера. Як цей шлях склався у наших випускників — розповідаємо далі. 

Важливо отримувати моральне задоволення
від результату своєї праці та завжди вчитися новому

Олена Гришакова
Випускниця курсу «QA з нуля»

З чого почався мій шлях у QA

Я працювала діловодом у девелоперській компанії, начальником відділу. Все наче гаразд, але з часом зрозуміла, що все знайомо і рутинно, немає натхнення та простору. Для мене важливо отримувати моральне задоволення від результату своєї праці та завжди вчитися нового. Це важлива мотивація в моєму житті. Я стала розмірковувати про те, що б мені було цікаво, і з таких міркування я звернула увагу на ІТ-сферу — щось нове, незнайоме для мене, але дуже цікаве. 

Фантастичні айтівці та новий Всесвіт

До того часу для мене “айтівцями” були всі, хто взаємодіє з комп’ютером на рівні глибше, ніж просто офісні програми, володіє специфічним професійним сленгом та і все. Але щойно я стала цікавитись цим питанням, зрозуміла, що ІТ-сфера — це свій Всесвіт з безліччю професій. І що робити? І як не загубитися? 

Тоді я натрапила в інтернеті на сайт Web Academy. Ознайомилась з інформацією на сайті, підписалась у телеграмі та отримувала оголошення про ті чи інші вебінари, які проводять викладачі курсів у Web Academy. Стала потроху переглядати різні онлайн-зустрічі зі спікерами Web Academy. 

На мою думку, це гарна ідея, оскільки ти можеш дізнатися про спеціальність від досвідчених професіоналів, які працюють у цій сфері і які зможуть гарно розкрити тему майбутньої професії. Так мене дуже зацікавив напрямок QA. 

Завжди треба пробувати, а там вже дізнаємось

Я завжди прагну нових знань і ніколи не боюсь, якщо щось не вийде. Завжди треба пробувати — а там вже дізнаємось… Так я вирішила для себе. Я записалась на курс «QA з нуля» напередодні війни. Курс повинен був розпочатися 7 березня 2022 року, але на жаль в той час ми думали зовсім про інше. Все ж таки, влітку ми розпочали наші заняття. 

Скажу чесно, для мене було важко перші кілька занять, оскільки було багато незнайомих слів і понять, які я гуглила на початку. Перші домашні практичні завдання були для мене кошмаром, оскільки я не розуміла куди дивитись, як застосувати теорію до практики, як купу нової для мене інформації розкласти “по полицях” у своїй голові. Також під час навчання вкрай важливим стало питання англійської мови, оскільки більшість матеріалу в вільному доступі — саме англійською. Сфера ІТ є англомовною. Цей момент зі згадуванням та нові незнайомі поняття стали випробуванням для мене. Але головне почати! 

Головне — підтримка та “баг-репорти” на ваші перші роботи

Наш тренер Сергій Христич давав нам додаткові матеріали для вирішення практичних завдань, був увесь час з нами на зв’язку та ділився цінними порадами. Велика вдячність йому за це!

Більш того, після кожного виконаного практичного завдання ми отримували не тільки оцінку, але й характеристику роботи з її недоліками та порадами по усуненню цих недоліків. Це був свого роду “баг-репорт” на наші завдання. Таким чином на курсі завжди є змога проробити свої помилки та зануритись в ту чи іншу тему, щоб детальніше пропрацювати матеріал. На мій погляд, це вкрай важливо, оскільки це додає наснаги та впевненості у майбутніх кроках. 

Мені дуже сподобались практичні завдання, пов’язані з базами даних, HTML, CSS, а також тестування API в програмі Postman. Було нелегко, займало багато часу, але це дуже-дуже цікаво. Перш за все, це виклик собі. 

Поради тим, хто хоче навчитися QA

Головне — подолати лінь, невпевненість у собі. Адже натомість ти отримаєш нові знання, досвід, наснагу для вирішення практичних завдань та подальших кроків у сфері QA. Я дуже вдячна за ті знання та практичний досвід, що я отримала у Web Academy! 

Робота QA — не просто “ходити по програмі”
як звичайний користувач

Данило Новосьолов
Випускник курсу «QA з нуля»

З чого почався мій шлях у QA

Працюючи на підприємстві, де немає кар’єрного зросту та можливості працювати віддалено, я вирішив, що треба це змінювати. Комп’ютер був моїм захопленням ще з дитинства. Саме тому і на своїй роботі я почав працювати з комп’ютером та виконувати деякі інженерні обов’язки. 

Чому саме IT? Бо, по перше, це мені цікаво, а по друге — маю непогану англійську. Професію QA інженера я обрав, тому що мені подобається ідея робити програми надійнішими, виправляти баги та вразливості у ПЗ. 

До того ж у мене вже був досвід тестування гри. Це вийшло цікаво: знайома людина розробила сервер для відомої GTA San Andreas, тож на етапі розробки та після неї в мене була можливість тестувати проєкт, шукати баги та повідомляти про них розробнику.

Курс по QA у Web Academy був не перший. Спочатку пробував для себе безплатні курси з верстки сайтів, а також бізнес-аналізу в IT. Але коли дізнався про професію QA інженера та те, чим він займається, одразу зрозумів, що це моє.

Замість одної техніки — ціле море знань

З реальних завдань QA ми робили тестування декількох сайтів, програми на ПК, кросбраузерне та кросплатформне тестування і т.д. Раніше я уявляв тестування як проходження по програмі з точки зору звичайного користувача, а виявилося що це лише крапля у морі, від того що має знати інженер з QA

Тестування має багато цікавих технік тест-дизайну, які можна застосовувати в роботі. Найцікавішою мені здалась техніка парного тестування, вона дуже економить час. Підбирається менша кількість тестів (кожне значення кожного параметру, який перевіряємо, повинно бути протестовано на взаємодію із кожним значенням іншого параметру). Тобто із дуже великої кількості можливих значень, відбувається тест значень у декілька разів менше, а покриття тестами залишається на такому ж великому рівні. І це лише одна техніка з багатьох.

Як поєднати навчання з роботою?

Здавати домашнє завдання вчасно непросто, якщо основна робота займає багато часу. Зазвичай я приходив з роботи, брав участь у лекції, потім додатково розбирав тему самостійно для закріплення, а ДЗ вже як виходило — робив на наступний день, або трохи пізніше. Також було непросто через війну, бо знаходжусь не дуже далеко від фронту. Але якось все вийшло, і я радий що зміг навчитися. 

Також з усіма питаннями дуже допомагав тренер Сергій. У чаті з іншими студентами обговорювали ДЗ та й просто спілкувались стосовно різних питань. Це дуже допомагає при навчанні, особливо якщо в когось вже є досвід роботи в ІТ. Цікаво дізнатися як практично відбуваються деякі процеси у розробці ПЗ.

Головні висновки та поради

Професія не така, якою здається на перший погляд. Вона багатогранніша та цікавіша. Тестувальник не просто береться за прогу і “ходить по ній” так, як йшов би користувач. Він ще трохи змінює напрямок, аби передбачити, як юзер взагалі може себе поводити. Є і такий вид тестування exploratory/ad-hoc, коли ви йдете не за конкретним сценарієм, а тестуєте програму або функцію, виходячи з досвіду тестувальника. 

Виявляється, що для правильної роботи, для повного покриття тестами й відображення цього, треба ще й вміти робити документацію, вносити їх у баг-трекінгові системи. Взагалі цікавого тут дуже багато — головне цьому вчитись 🙂

Моя порада: знайти знайомства у сфері, це допоможе при пошуках роботи. І звісно ж, необхідно продовжувати вдосконалювати знання навіть після проходження курсу. Розвиватись у напрямку QA, або в якомусь додатковому (наприклад, вчити мови програмування: це ніколи не буває зайвим). 

Ще хотів би порадити визначитись, чого саме ви хочете від вашої майбутньої роботи, ким хочете стати. Від цього розуміння дуже легко буде відштовхнутися, аби йти до своєї цілі!

Я точно знав що буду робити як QA інженер
і знав, що це — моє

Олексій Булгаков
Випускник курсу «QA з нуля»

З чого почався мій шлях у QA

До цього я працював ландшафтним дизайнером. І все було добре, поки регіон, яким я завідував, не потрапив під окупацію, а частина території не згоріла від обстрілів. Через те, що наразі в моїй сфері робота майже відсутня, я й вирішив змінити професію.

Чому QA? Насправді я хотів піти в QA ще після школи, тому що тоді добре виходило з інформатикою і мені це було цікаво. Чи були у мене якісь упередження? Зовсім ні. Навіть до проходження курсу у мене вже було розуміння про професію. Я точно знав, що буду робити як QA інженер, і знав, що мені це зайде.

Історія з навантажувальним тестуванням

Під час навчання на курсі відкрив багато схованих функцій у своїх девайсів. Сподобалось працювати з Postman та симуляторами всіх гаджетів. Завдяки цьому розширив функціонал свого мобільного телефону й користуюсь цим нині.

Ще запам’яталась тема навантажувального тестування. Я почав застосовувати цей метод і аж так, що сайт “ліг”. Тренер курсу Сергій аплодував стоячи 🙂

Звісно, без труднощів не обійшлось. В основному вони виникали через старий софт і зовсім новий для мене матеріал. Але тренер допомагав завжди, був на зв’язку майже 24/7. Працювали й розбирали стільки, скільки треба — аж поки не поборемо.

Висновки після курсу

Навчання на курсі було класним та цікавим. Майбутнім студентам я бажаю натхнення і цілеспрямованості! Адже щоб навчитися, потрібна ваша мотивація та зусилля.

0
0
SAVE